Úvodní stránka | Plechové disky

Plechové disky


Přemýšlíte právě nad tím, jestli pro váš vůz zvolit plechové disky  nebo elektrony? Rádi vám toto dilema pomůžeme vyřešit. Použití plechové disky a elektrony úzce souvisí s ročním obdobím. Plechové disky se obecně doporučují používat spíš v zimním období, naopak elektrony. Existují proto dva pádné argumenty. V zimním obdobím se silnice pro optimální sjízdnost sypu solí, štěrkem a pískem, které jsou svým působením velmi agresivním  a zkracují tak elektronům životnost. 

Druhým a neméně důležitým argumentem je péče o pneumatiky. Pro pneumatiky není rozhodně ideální, když je často přezouváte. Proto je vhodní pořídit si na zimu i na léto dvě kompletní sady, tedy na léto litá kola s letními pneu a na zimu plechové disky se zimními pneumatikami. 

Když už znáte rozdíl mezi plechové disky a elektrony, jistě byste také měli znát parametry plechové disky, které vám usnadní jejich výběr. Patří sem ET, což je zkratka označující zális plechového disku. Dále je to rozteč kola a v neposlední řadě také průměr kola. Podrobnější informace o těchto údajích se dozvíte zde.


ALU KOLA MERCEDES Briliant sill AMG 8,5x18 ET 36

ALU KOLA MERCEDES Silber AMG 8,5x18 ET 54


ALU KOLA MERCEDES Daimler titansilber AMG 7,5X17 ET 45
+420 725 619 916

Chcete dostávat aktuální informace ?

captcha

Váš prohlížeč nepodporuje flash

SESTAVTE SI SVOU KUCHYŇ

Alu kola bazar

  • zimní levné pneu
  • letní levné pneu

ALU KOLA KONFIGURÁTOR

  • jak správně vybrat?
  • plechové disky