Úvodní stránka | Jak vybrat ALU KOLA?

Jak vybrat ALU KOLA?


Průvodce pro optimální výběr alu kola

 

Jste majitelem vašeho vozu teprve krátce a nevíte si rady s výběrem alu kola? Věříme, že vás následující průvodce nasměruje ke správnému nákupu. Až si půjdete vybírat do specializovaného obchodu konkrétní alu kola, doporučujeme si vzít s sebou technický průkaz, ve kterém najdete veškeré relevantní informace k této problematice. Na našem webu se však díky alu kola konfigurátor obejdete i bez znalostí technických specifikací alu kola. Stačí zadat několik parametrů a do několika vteřin víte, jaká litá kola jsou vhodná pro váš automobil.

 

Před návštěvou obchodu, kde budete vybírat alu neboli litá kola, elektorny atd., byste rozhodně měli mít alespoň základní přehled o jednotlivých parametrech alu kola. V následujících několika bodech získáte informace, které vám výběr litá kola usnadní.

 

1. Průměr

Základním parametrem při výběru litá kola je bezpochyby velikost průměru. K běžným velikostem se v současné době řadí průměry 15“, 16“ a 17“. Volba velikosti průměru však samozřejmě závisí především na konkrétní značce vašeho vozu.

 

2. Ukazatel ET

Zkratka ET představuje zális disku, což je vzdálenost osy disku od dosedací plochy disku. V překladu tento odborný termín do „normálního jazyka“ znamená, jaká plocha litého kola bude vidět z blatníku. Čím je hodnota ET nižší, tím více budou litá kolaviditelná. S tímto údajem se samozřejmě setkáte také v již zmíněném technickém průkazu.

 

3. Rozteč

PCD neboli rozteč, je atribut, který označuje počet děr na kružnici alu kola. Výslednou hodnotu získáme, když vynásobíme počet děr pro zachycení šroubů průměrem kružnice v milimetrech. Standardně můžete u většiny vozů počítat s roztečí 5 x 100. U některých dalších automobilů se však můžete setkat také s údaji 5 x 98 nebo 4 x 98. Pokud jste majiteli právě těchto vozů (např. Alfa Fomeo, BMW nebo Fiat), můžete tento rozdíl „smazat“ pomocí tzv. plovoucích šroubů.  

 

4. Alu kola konfigurátor

Využijte efektivní pomocníka v podobě alu kola konfigurátor a získejte klíčové informace důležité ke správné volbě alu kola do pár vteřin. Stačí jen zadat typ a třídu vašeho vozu, dále požadovaný průměr alu kolaa ihned získáte jasnou představu o vhodném litém kolu pro váš automobil.

 

Alu kola patří k doplňkům vozu, bez kterých se neobejdete. V mnoha případech může i taková „drobnost“, jako jsou právě elektrony, posunout průměrný vůz do vyšší kategorie. Proto by majitelé vozů výběr litá kola rozhodně neměli podceňovat. Stejně tak byste na nich neměli šetřit. Účel alu kola není pouze "zkrášlit" váš vůz, ale litá kola také dokážou vylepšit jeho jízdní vlastnosti. Nejde přitom o příliš nákladnou investici, jak se mnoho řidičů stále domnívá. Bezpochyby se vyplatí získat cenné informace o elektronypřímo ve specializovaném obchodě, který můžete po přečtení předchozího textu navštívit s vědomím, že jste získali alespoň základní informace nutné pro orientaci v této problematice. 


ALU KOLA MERCEDES Briliant sill AMG 8,5x18 ET 36

ALU KOLA MERCEDES Silber AMG 8,5x18 ET 54


ALU KOLA MERCEDES Daimler titansilber AMG 7,5X17 ET 45
+420 725 619 916

Chcete dostávat aktuální informace ?

captcha

Váš prohlížeč nepodporuje flash

SESTAVTE SI SVOU KUCHYŇ

Alu kola bazar

  • zimní levné pneu
  • letní levné pneu

ALU KOLA KONFIGURÁTOR

  • jak správně vybrat?
  • plechové disky